Apartamenty Kanonicza 22 w Krakowie

Luksusowe Apartamenty Kanonicza 22 w Krakowie to miejsce, gdzie znajdziesz
3 ekskluzywne apartamenty oraz taras z jacuzzi i widokiem na Wawel.

Kanonicza 22 historia

Historia hotelu Kanonicza 22 w Krakowie

Kamienica o numerze 22 powstała w pierwszej połowie XIV w. Zamieszkiwała ją ówczesna elita kościelna. W epoce renesansu ulica Kanonicza była miejscem zrzeszającym czołowych mieszkańców. Swoje domy mieli tu dworscy lekarze, artyści, historycy, urzędnicy i poeci. Tuż obok, na Zamku Królewskim na Wawelu odbywały się koronacje i pogrzeby królewskie.

Podczas Potopu Szwedzkiego w 1655 roku, wiele zabytków i dzieł sztuki z Krakowa zostało zrabowanych lub zniszczonych. Na szczęście doskonale zachowane zabytkowe polichromie z 1688 roku do dziś zdobią luksusowy Apartament Królewski znajdujący się na pierwszym piętrze naszego hotelu w Krakowie. To zresztą niejedyne historyczne akcenty, jakie tu znajdziesz.

Na ścianie znajdują się również renesansowe malowidła oraz bogato zdobione, ręcznie tkane arrasy. W drugiej połowie XVII wieku nadbudowano drugie piętro kamienicy, gdzie dziś mieści się Apartament Książęcy. W pokoju znajduje się drewniane antyczne łoże i przestronny salon. Finezyjny wystrój uzupełniają ręcznie tkane dywany w historycznych, krakowskich wzorach.

Trzecie piętro zabytkowej kamienicy zostało nadbudowane w 1907 roku według projektu architekta i konserwatora sztuki Jana Sasa-Zubrzyckiego. Kanonicza 22 to doskonały przykład barokowej kamienicy krakowskiej.

Bogata architektura
starego Krakowa

Bogata architektura oraz walory urbanistyczne, historyczne i kulturowe sprawiły, że Stare Miasto w Krakowie zostało wpisane w 1933 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego częścią jest ulica Kanonicza wraz z naszą kamienicą. Przez lata lokal zmieniał właścicieli. Budynek przetrwał wiele wojen i remontów, by w 2014 roku, po wieloletnim programie rewitalizacji odzyskać dawny przenikliwy blichtr i klasę.

Dziś hotel butikowy zachwyca przybyszy z różnych stron świata, pozostawiając po sobie trwałą pamiątkę z podróży po magicznym krakowskim Starym Mieście. Kanonicza 22, położona u stóp Wawelu, to idealne połączenie tego co dawne i współczesne. Posesja to pomnik historii wpisany w ramy projektu „Kraków – historyczny zespół miasta” przez zarządzenie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z 08.09.1994 roku.

Kanonicza 22 hotel Kraków
Apartament Cesarski Kanonicza 22

Apartament Cesarski

Na najwyższym piętrze kamienicy przy ulicy Kanoniczej 22 w Krakowie kryje się tonący w słońcu i bieli Apartament Cesarski. Obszerne wnętrza, osobny salon i okrągłe, komfortowe łoże, którego nie powstydziłby się sam cesarz. W apartamencie są też schody, niepozorne na pierwszy rzut oka. Prowadzą na taras wyposażony w jacuzzi, gdzie możesz się zrelaksować przy drinku, a oczy napoić piękny widokiem. A jest na co popatrzeć! Roztacza się stąd zapierająca dech panorama na Zamek Królewski i malowniczą okolicę Starego Miasta.

Apartament Królewski

Na pierwszym piętrze naszego hotelu znajduje się Apartament Królewski. Swoją nazwę zawdzięcza oryginalnie zachowanym polichromiom oraz zabytkowemu sufitowi z 1688 roku. Odkryjesz tu tajemnicze i mroczne, a jednocześnie bardzo słoneczne wnętrza, gdzie spotykają się przepych i równowaga. Całości dopełniają butikowe meble oraz sypialnia z masywnym łożem i baldachimem. Podłogę pokrywają ręcznie tkane perskie dywany. Wytworna łazienka z podgrzewaną posadzką wykończona jest granitem Tiger Red Indie.

Apartament Królewski Kanonicza 22
Apartament Książęcy Kanonicza 22

Apartament Książęcy

Apartament Książęcy mieszczący się w naszym hotelu przy ulicy Kanoniczej 22 w Krakowie został zaaranżowany w kolorach ciemnego turkusu oraz głębokiego brązu ze złotymi akcentami. Ekskluzywne wnętrze składa się z salonu i sypialni z bogato zdobionym łożem oraz przestronnej łazienki w złocistym kolorze, wykończonej naturalnym zielonym marmurem Tropical Green Indie. Drewnianą podłogę pokrywają klasyczne dalekowschodnie dywany. Wystrój uzupełniają arrasy w historycznych, krakowskich wzorach.

Kraków Kanonicza 22
Oferta dla biznesu Kanonicza22

Poznaj ofertę dla biznesu

Nasze luksusowe apartamenty z jacuzzi to doskonałe miejsce na pobyt w trakcie podróży służbowej. Zapewniamy komfort, dyskrecję i najwyższą jakość obsługi. W każdym pokoju hotelowym znajduje się ponadto praktyczny kącik do pracy, przestronny salon i duże wygodne łóżko. Hotel Kanonicza 22 w Krakowie to także wyróżniana w przewodniku Michelin Guide restauracja Pod Nosem, gdzie możesz zorganizować spotkanie biznesowe z ważnym kontrahentem albo kameralną imprezę firmową z wine-pairingiem.

Pakiety dla Gości hotelu

Oferta naszych apartamentów to szereg atrakcyjnych propozycji dla gości. Dla osób, które cenią sobie możliwość odwołania rezerwacji na kilka dni przed przyjazdem, przygotowaliśmy specjalną ofertę elastyczną. Gwarancja najniższej ceny czeka z kolei na turystów korzystających z oferty bezzwrotnej. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi pakietami standardowymi, jak również specjalnym pakietem golfowym oraz pobytem romantycznym dla zakochanych i nowożeńców.

Pakiety dla Gości hotelu Kanonicza22
Usługi dodatkowe hotel Kanonicza22

Skorzystaj z usług dodatkowych

Goście naszych apartamentów w Krakowie mogą skorzystać z szeregu usług dodatkowych. Na rezerwujących pobyt czekają bezpłatne śniadania w hotelu ze specjalnie opracowanym menu przygotowanym przez Szefa Kuchni restauracji Pod Nosem. Podróżni mogą również skorzystać z możliwości zorganizowania transferu na lotnisko oraz ekskluzywnej oferty wycieczek turystycznych. Jeżeli masz wyjątkowe życzenie związane z Twoim pobytem, to nie wahaj skontaktować się z nami przed przyjazdem.